Soutěžní představení

 

V roce 2018 na přehlídce FEMAD vystoupily tyto soubory:

 

Divadlo Dostavník Přerov - Z. Herbert: INFERNO aneb Konec legrace
Hudební performance na motivy Danteho Pekla ve společném nastudování Divadla Dostavník Přerov a Divadla Stodola Jiříkovice. Cesta až na samotné dno duše, k nejtemnějším obavám a k základním otázkám lidského života.

 

DK Jirásek Česká Lípa - F. Zborník: Legenda o lesích a lidech

Sága z norských hor začátku 19.století se nám zdá být vzdálená. Ale hledání smyslu života, odvaha překonat tradice rodu a ustáleného řádu, pohlédnout do tváře smrti, nalézt svou životní cestu, to se přece týká každého v každém čase.

 

Spolek divadelních ochotníků Alois Jirásek Úpice - K. Sabina: Prodaná nevěsta
Komická zpěvohra na slova Karla Sabiny a hudbu Bedřicha Smetany. Inscenace vznikla u příležitosti 100 let od založení Československa.

 

DS Klas Klášterec nad Ohří - A. Ayckburn: Spojovací dveře

Londýnská sexuální pracovnice Poopay z budoucnosti narazí na případ vraždy a díky němu se pomocí zvláštních hotelových dveří, dostává do minulosti. Ona a další dvě ženy, zavražděné v letech 1997 a 2015, svádějí závod s časem (a v čase), snaží se změnit běh událostí a zabránit vlastnímu násilnému konci.

 

DS VOJAN Libice nad Cidlinou - J. Vondruška: Nevěsta k pohledání
Mladý, ne příliš úspěšný, malíř Charles je manipulován svojí milenkou do výhodné svatby s "nevěstou k pohledání". Pronajme si byt, aby udělal dojem ale přes nejlepší vůli se Charles postupně dostává do kolotoče bláznivých situací, jak už to v komedii bývá…

 

D3 Karlovy Vary - V. Körner: Psí kůže

Dramatický příběh ze sklonku třicetileté války. Tři zběhlí vojáci, Eliáš, Arnolf a Vilkis, hledají útočiště na statku obhospodařovaném Eliášovým strýcem. Zvítězí lidskost a příbuzenská náklonnost – nebo touha po majetku?

 

Divadlo Brod v Uherském Brodě - I. Doré: César a Drana

Staré cikánce Draně na cestě mrazivou zimní krajinou umírá letitý kůň César, táhnoucí její vůz. Drana s umírajícím koněm hovoří, aby jej ještě alespoň na chvíli udržela při životě. Vyprávění zasahuje období zhruba od dvacátých do padesátých let minulého století a podává svědectví nejen o životě jedné ženy, jednoho rodu a celého etnika, ale také o situaci v Evropě před během a po druhé světové válce.

 

Broukovcovo Kamdivadlo Česká Kamenice - M. Becker: Meier Müllerová Schulz

Autor se domnívá, že je to fraška s rukojmím, aktérům to místy už tak veselé a nemožné nepřipadá. Přesto se chvílemi snaží smát, i když jim jde střídavě o život - jak ve smyslu jeho ztráty, tak ve smyslu jeho zbytečného žití.

 

 

...a jako host přehlídky, loňští vítězové!

 

Diverzanti Brno - K. Volánková: Domeček za hranicí slušnosti

Je třeba se ponaučit z minulosti? Jak se proměnil pojem svobody od 50.let až po dnešní den? Změnily se boje za ideály? A co pro nás znamená pojem svoboda dnes? Na tyto otázky Vám neodpovíme - přijďte si na ně odpovědět sami. Do domečku za hranicí slušnosti - skrze různá období a různé režimy.

 

 

 

 

 

o Klapý Amadeus Divadlo bez záruky Praha Blackbird Kroměříž Dovolená po česku DK Jirásek Česká Lípa Tři muži ve člunu a pes DS Tyl Slaná Přelet nad kukaččím hnízdem Amadis Brno Žena v černém Duo Toť Praha Televizor

 

(c) Kulturní a informační centrum Poděbrady