Podzimní vzdělávání s Impulsem a VSVD

Být členem Volného sdružení východočeských divadelníků přináší spoustu výhod. Jednou z nich je bezplatná účast na vzdělávacích seminářích. Ty mají za úkol rozšířit obzory nadšených amatérů, kteří se chtějí posunout dál a pracovat na sobě. Přinášíme podzimní nabídku.


Za zářijovými semináři vycestujeme do Poděbrad. Je to krásné lázeňské město a hlavně dějiště národní přehlídky FEMAD. Letos se koná od 14. do 17. září. Seminaristy kromě osmi divadelních představení čekají besedy v kruhu, kde budou moci vyjádřit své názory o zhlédnutých inscenacích. Účastníci se mohou přihlásit hned do třech seminářů pod vedením zkušených režisérů Václava Špirita, Rudolfa Felcmana a Petra Kracika.


Semináře na FEMADU


V říjnu se přesuneme do jednoho z krásných sálů sídla Impulsu v Hradci Králové. Na adresu Tomkova 139 dorazí herečka Východočeského divadla Petra Janečková.  Je absolventkou muzikálového herectví na brněnské JAMU. Miluje divadlo. Má ráda role, které od ní vyžadují něco nového. Prostě ráda hraje. Cokoliv. Úspěšně připravuje zájemce o studium herectví na talentové zkoušky. Je praktická, logická, příjemná a skromná. Na jevišti týmový hráč. A jako pedagog má co předat. Vysvětlí, co je to situace. Naučí vás pracovat s psychologickým gestem. Zdůrazní, proč je důležité partnerství na jevišti. Seminář s názvem HEREC V SITUACI se koná 28. října.

Dramaturgů na amatérské scéně příliš není. Tuto užitečnou a mravenčí práci musí většinou zvládnout sám režisér inscenace. A ne vždy se daří. Ne náhodou se členové lektorských sborů na krajských přehlídkách často ptají, proč si soubor vybral právě tento konkrétní text a jakým způsobem s ním pracoval.


Na prosinec pro vás chystáme jeden z nejoblíbenějších seminářů vůbec, který je tu každý rok a doslova praská ve švech. S lektorkou hlasové výchovy, herečkou a dabérkou Evou Spoustovou se potkáváme rádi. Termín teprve ladíme, jak budeme mít jasno, hned ho zveřejníme.

Další stálicí v našem vzdělávacím plánu je lektorka, recitátorka a herečka Jana Machalíková. Vždy po novém roce se s ní setkávají nad vybranými texty interpreti krajského kola Wolkrova Prostějova.
Setkání s lektorkou, recitátorkou, herečkou Janou Machalíkovou nad texty, které si připravují interpreti do krajského kola Wolkrova Prostějova. Termín zatím není určený.


Pokud jste členy VSVD a máte o některý ze seminářů zájem, hlaste se Jarce Holasové, která na místě vše organizačně zajišťuje (Jarka.Holasova@seznam.cz)


 


 

(c) Kulturní a informační centrum Poděbrady